Wavelink Avalanche - Mobile Device Management

 
310-LI-AVH1AD
W magazynie

Licencja elektroniczna per użytkownika/urządzenie (x licencji = x użytkowników/urządzeń).

Zadania krytyczne wiążą się z różnego rodzaju czynnościami rozłożonymi w całej działalności przedsiębiorstwa. Niewykonywanie tych zadań, lub wykonywanie ich w sposób nieefektywny, odbija się bezpośrednio na zestawieniach bilansowych, raportach zarobkowych i wartościach udziałów firmy. Należy rozważyć wpływ jaki mają niedostarczenie dostawy na koniec kwartału, brak zapasów dobrze sprzedającego się towaru czy zakłócenia w dostarczaniu przesyłek gwarantowanych przed okresem świątecznym. Każda z tych sytuacji miałaby wyraźnie widoczny skutek na wynikach biznesowych odpowiadających im firm – szczególnie jeżeli tego typu niedopatrzenia spowodują, że klienci zwrócą się w stronę innych dostawców usług.

Wavelink pomaga przedsiębiorstwom zastosować rozwiązania dotyczące urządzeń mobilnych, które znacząco poprawią wydajność pracowników i zminimalizują zakłócenia cyklu produkcyjnego. Stosując system Avalanche, zarządzanie urządzeniami mobilnymi przedsiębiorstwa stawiane jest na pierwszym miejscu, ponieważ system ten zapewnia niesamowitą spójność i łatwość zarządzania, szczególnie w połączeniu z innymi rozwiązaniami z pakietu Wavelink Mobile Enterprise Productivity Suite.

Kluczowa kadra
Urządzenia mobilne w dzisiejszych czasach nie są już tylko dodatkiem, ani nie są też używane by sprawdzić czy podniosą skuteczność pracowników. W miarę upływu czasu stały się one codziennością. Jedną z większym zmian było pojawienie się sytuacji, gdzie klient staje twarzą w twarz z pracownikiem mobilnym. Tego typu użytkownik urządzeń mobilnych najczęściej jest odpowiedzialny za generowanie dochodów lub obsługę klientów i działa poniekąd jako wizytówka firmy. Do przykładów można zaliczyć handlowców, którzy doradzają klientom przy wyborze produktu, odpowiadają na stawiane przez klientów pytania, a nawet finalizują transakcje. Innym przykładem może być pielęgniarka pracująca w szpitalu. Podczas obchodów ma ona kontakt z pacjentami, rozmawia z nimi i w międzyczasie wyszukuje informacji – wszystko w trosce o jakość opieki nad pacjentem (innymi słowy obsługę klienta).

W tych i wielu innych przypadkach rola takiego pracownika jest bardzo istotna dla działań firmy, ale środowisko pracy pozwala na wybór spośród dużej ilości urządzeń. W miarę wyposażania swojej kadry w konsumenckiej klasy smartfony, tablety i wytrzymałe przenośne terminale, organizacje zauważają zapotrzebowanie na zarządzanie tym sprzętem w sposób równie niezawodny i wydajny, w jaki odbywa się to na zapleczu firmy – w magazynach, centrach produkcji i dystrybucji. Gdy nie ma miejsca na pomyłki, przedsiębiorstwa zwracają się ku rozwiązaniu Avalanche.

Zarządzanie rozlokowaniem urządzeń mobilnych przedsiębiorstwa
Jeżeli wziąć pod uwagę wszystkie aspekty takiego działania, to wybór rozwiązania mającego zarządzać rozlokowaniem sprzętu musi również w sobie zawierać narzędzia pozwalające nie tylko na obsługę samych urządzeń, ale także wszystkich ich aspektów, które mają wpływ na wydajność pracownika – aplikacje, dostęp do danych treści i wiele wiele innych. Wavelink Avalanche gwarantuje że pracownicy wyciągną maksimum zalet z mobilności, a także ułatwia pracę administratorom, dostarczając najbardziej efektywnych narzędzi do zbiorowej aktualizacji oprogramowania na urządzeniach pracowników.

Dodatkowo, Wavelink Avalanche dostarcza działowi IT elastyczności w zarządzaniu kluczowymi rozlokowaniami sprzętu niezależnie od jego rodzaju – od wytrzymałych, przemysłowych terminali mobilnych, po telefony i tablety klasy konsumenckiej. Avalanche oferuje również wybór rodzaju stosowanego rozwiązania. Rozwiązanie online typu SaaS zapewnia szybką dostawę rozwiązania, jego aktualizacje i serwisowanie. Alternatywnie Avalanche może być zastosowany na miejscu – wewnątrz przedsiębiorstwa – w celu zapewnienia całkowitej kontroli nad systemem i zgodności z wewnętrznymi wymaganiami zabezpieczeń firmy.

Możliwe zastosowania rozwiązania w placówce firmy
Implementacja rozwiązania Avalanche odbywa się wewnątrz placówki przedsiębiorstwa i wymaga fizycznej przestrzeni do umieszczenia serwerów obsługujących usługę. Metoda ta pozostaje najpopularniejszym wyborem pośród firm posiadających wysokie wymagania co do standardów zabezpieczeń, jednocześnie posiadając zalety rozwiązania online – jak na przykład wsparcie dla liczących się na rynku przeglądarek internetowych.

W tej metodzie całość rozwiązania Wavelink Avalanche umieszczana jest w ramach wewnętrznej sieci przedsiębiorstwa (niektóre z urządzeń klasy konsumenckiej mogą wymagać konkretnej konfiguracji serwerów i certyfikatów). Twoja kadra IT posiada pełną kontrolę nad łatkami i aktualizacjami rozwiązania, które Wavelink dostarcza w regularnych odstępach czasowych. Jeżeli Twoja firma wymaga zabezpieczeń i kontroli na najwyższym poziomie, to ta opcja usatysfakcjonuje menedżerów Twojego zespołu IT.

Klienci wybierają Wavelink jako część kluczowych zadań związanych z urządzeniami mobilnymi, ponieważ Avalanche pomaga ograniczyć ryzyko biznesowe, tym samym zwiększając wydajność na wszystkich szczeblach przedsiębiorstwa. Dowiedz się w jaki sposób Wavelink Avalanche może pomóc w optymalizacji zarządzaniem Twoich urządzeń mobilnych. Odwiedź www.wavelink.com/avalanche aby uzyskać więcej informacji.