Biuro Obsługi Klienta

Filtry produktów

Cena
 –  PLN
  • 0 PLN
  • 0 PLN

Taśmy satynowe

Taśmy satynowe – zastosowanie

Satyna jest rodzajem tkaniny atłasowej, która charakteryzuje się zróżnicowaną strukturą po obu stronach. Zewnętrzna powierzchnia jest gładka i śliska, z kolei wewnętrzna charakteryzuje się mniejszą estetyką. Na przestrzeni wieków taśmy satynowe stosowane były jako ekskluzywny materiał wykorzystywany do tworzenia głównie bielizny dla kobiet. Z uwagi na miękką powierzchnię drobnego splotu satynę wykorzystywano również do tworzenia podszewek pod sukienki. 

Czytaj więcej

Obecnie powszechnie wykorzystuje się głównie taśmy satynowe. Znajdują one zastosowanie w branży dekoracyjnej lub kwiaciarskiej. Jednak taśmy satynowe dostępne w naszym asortymencie to produkty wykorzystywane głównie do tworzenia nadruków. Można używać ich jako materiału na metki do ubrań i bielizny. Znakomicie sprawdzają się także we wszystkich innych wyrobach wykończonych tkaniną jak pokrowce samochodowe, materace, czy meble tapicerowane. Można wykorzystać je także jako taśmy do pakowania upominków i prezentów reklamowych od firmy.

Jak wybrać taśmy satynowe?

Wybierając taśmy satynowe, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich kolorystykę. W naszym asortymencie znajdują się tylko taśmy satynowe czarne i białe, co może nie dawać wielu możliwości w tworzeniu dekoracji czy opakowań. Sprawdza się natomiast w branży odzieżowej i przy produkcji wyrobów z tkanin. Oba kolory są bardzo uniwersalne, dlatego łatwo można dopasować wyrób do konkretnej kolorystyki.

Kolejnym krokiem powinien być dobór wymiarów taśmy satynowej. Dobór szerokości taśmy zależy od wielkości produktu i pomysłu na ekspozycję metki. Oferujemy taśmy satynowe czarne i białe w szerokościach od piętnastu milimetrów do stu w kilku różnych wariantach. Umożliwia to precyzyjny dobór produktu i zaplanowanie rozmieszczenia nadruku. W naszym asortymencie wszystkie taśmy mają długość dwóch metrów, co pozwala wygodnie umieścić je w drukarkach domowych lub przemysłowych.

Taśmy satynowe standard i taśmy satynowe premium – czym się różnią?

W asortymencie naszego sklepu znajdują się taśmy w dwóch wariantach. Podstawową wersją są taśmy satynowe standard, które mają formę cienkiej tkaniny. Taśma poliestrowa ma gramaturę 110g/m2, co oznacza lekką tkaninę o drobnym splocie. Można wykorzystywać ją do tworzenia metek przy zwiewnych ubraniach, koszulkach lub bieliźnie. Taśmy satynowe standard dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów oraz dwóch uniwersalnych wariantach kolorystycznych. Pozwala to użyć ich do wyrobów o dowolnym kolorze.

Na podobny wybór można liczyć, wybierając taśmy satynowe premium. Ten rodzaj taśmy charakteryzuje się jednak wyraźnie większą grubością i wagą tkaniny. Materiał jest też trwalszy i bardziej odporny na uszkodzenia. Pozwala to na zastosowanie go w odzieży wykonanej z grubszej tkaniny. Taśmy satynowe premium sprawdzają się przy spodniach, koszulach, odzieży roboczej czy produktach o najwyższej jakości. Taśmy o grubości 210g/m2 są nieco droższe od produktów z grupy standard, jednak przeważają nad nimi jakością.