Biuro Obsługi Klienta

BESTSELLERY

1149,00 PLN (1413,27 PLN z VAT)

BarTender Enterprise Automation 2016

 
BT-EAX
W magazynie
Termin wysyłki: Skontaktuj się z obsługą

Zobacz aktualną wersje Enterprise 2019

Oprogramowanie BarTender w wersji 2016 nie jest już dostępne. Obowiązuje nowa wersja 2019

Najbardziej funkcjonalne oprogramowanie spełniające najsurowsze wymagania

Program BarTender Enterprise Automation rozszerza nawet najbardziej skomplikowane środowiska drukowania w o bezkonkurencyjną łączność z systemami biznesowymi oraz niezawodne sterowanie pełnym systemem projektowania i drukowania.
 

Centralne sterowanie zapewniające skuteczność i niezawodność

Najlepsze funkcje sterowania w oprogramowaniu BarTender pozwalają przedsiębiorstwom na centralne monitorowanie, zarządzanie i zabezpieczanie swoich projektów i druków na ternie wszystkich swoich placówek i kontynentów.
 

Program Librarian zapewnia zoptymalizowany przepływ prac

Program BarTender Librarian umożliwia dużej grupie projektantów, administratorów i innych użytkowników wspólne i bezpieczne zarządzanie sposobem przechowywania i wersjami formatów etykiet i innych plików. Program Librarian może pomóc w lepszym zarządzaniu dowolnym systemem drukowania etykiet i jest szczególnie przydatny w środowiskach objętych ścisłymi procedurami, jak na przykład w branży medycznej i farmaceutycznej, oraz w środowiskach o wysokim poziomie zabezpieczeń, jak na przykład w branży wojskowej i chemicznej.
 

Integracja z istniejącymi systemami biznesowymi

Program BarTender Integration Builder umożliwia tworzenie wysoce dostosowanych integracji w celu płynnego wdrożenia funkcji drukowania programu BarTender w praktycznie każdy proces biznesowy przedsiębiorstwa. Ta rozbudowana usługa pozwala realizować zadania na poziomie przedsiębiorstwa, takie jak:

 • Automatyczne inicjowanie drukowania po wystąpieniu zdarzeń "wyzwalających", takich jak odebranie wiadomości e-mail, zapisanie pliku lub modyfikacja w bazie danych.
 • Połączenie i komunikacja z klientami za pośrednictwem protokołu TCP/IP, UDP lub HTTP.
 • Wykonywanie podstawowych czynności na plikach, takich jak przenoszenie, zmiana nazwy, usuwanie lub kopiowanie.
 • Bezpośrednia integracja z systemami ERP z bezpośrednim wsparciem dla łączności z systemem SAP, Oracle lub IBM WebSphere.


Funkcja Intelligent Templates dla niezrównanej wszechstronności i kontroli

Program BarTender Enterprise Automation oferuje wszystkie rozbudowane, lecz łatwe w użyciu funkcje projektowe programu BarTender, w tym oferowaną tylko przez nas funkcję Intelligent TemplatesTM:

 • Wykorzystanie drukowania warunkowego w celu utworzenia szeregu różnych etykiet z jednego projektu, bez konieczności zarządzania osobnymi dokumentami dla każdej etykiety.
 • Łatwa obsługa złożonych scenariuszy drukowania poprzez określenie, kiedy szablony, warstwy, a nawet pojedyncze obiekty mają być drukowane, w oparciu o jedno źródło danych lub w oparciu o wiele warunków — bez użycia języka skryptowego.
 • Blokowanie zawartości obowiązkowej, aby inni projektanci nie mogli jej zmienić.
 • Drukowanie określonej zawartość na panelach kart zabezpieczających, w tym w czerni i bieli, barwnikiem świecącym w ultrafiolecie oraz na panelach nakładek.
 • Inteligentne kreatory programu BarTender zapewniają użytkownikowi wskazówki w procesie podejmowania decyzji istotnych dla projektu, aby zmaksymalizować wydajność drukowania i zgodność z ważnymi normami.
 • Możliwość użycia własnych czcionek lub czcionek wbudowanych w drukarkę.
 • Generowanie wszystkiego, począwszy od najprostszych numerów seryjnych po zaawansowane niestandardowe sekwencje serializacji.
 • Dowolne formatowanie tekstu dzięki formatowaniu Rich Text.
 • Poprawa importowanej grafiki za pomocą wysokiej jakości funkcji przetwarzania obrazu, w tym kontroli jasności, kontrastu, nasycenia, odcienia, ostrości, wygładzania i przycinania.
 • Łatwe odtwarzanie starszych etykiet poprzez import starych projektów, które zostaną użyte jako wzorzec.
 • Łącza do grafik zewnętrznych umożliwiające dynamiczne zmiany.


Certyfikat SAP, weryfikacja Oracle

Pozwól użytkownikom drukować etykiety i inne z systemów SAP, Oracle i innych systemów biznesowych bez ujawniania, że to program BarTender zajmuje się drukowaniem.


Interfejsy w przeglądarce dla łatwego wdrażania i drukowania przez sieć

Z łatwością rozszerz swoją infrastrukturę drukowania poza zaporę firewall, umożliwiając użytkownikom wybór projektów, wypełnianie formularzy danych w czasie drukowania i uruchamianie zadań na dowolnej drukarce z sieci Internet jednym kliknięciem z dowolnej przeglądarki.
 

Edytor skryptów Visual Basic ułatwia zarządzanie

Edytor skryptów VB pozwala na łatwe nawigowanie pomiędzy różnymi skryptami w dokumencie, dostęp do fragmentów kodu w celu pomocy podczas pisania własnego kodu, dostęp do obiektów, właściwości i funkcji VB Script charakterystycznych dla danej aplikacji i wiele innych.


Elastycznośc drukowania klasy korporacyjnej

 • Minimalizacja wprowadzania danych w czasie drukowania poprzez zezwolenie programowi BarTender na pobieranie danych z systemów SAP i Oracle, plików Excel, plików tekstowych i różnych baz danych. Lub projektowanie swoich własnych formularzy do łatwego wprowadzania danych w czasie drukowania.
 • Łatwe wybieranie, wyświetlanie podglądu i drukowanie etykiet i kart z dedykowanego interfejsu Print Station.
 • Drukowanie wielu formatów etykiet jako jednej partii, niezależnie od tego, czy z programu BarTender, programu Print Station czy programu Windows Explorer.
 • Drukowanie do dowolnego sterownika drukarki dla systemu Windows i korzystanie z naszego bezpłatnego sterownika Drivers by Seagull, aby wykorzystać specjalne funkcje drukarek etykiet i kart dla uzyskania optymalnej wydajności.


Bezpłatna pomoc techniczna zawsze i wszędzie

Nasze globalne biura współpracują, by móc oferować bezpłatną pomoc techniczną przez telefon i e-mail dla wszystkich wersji programu BarTender, 24 godziny na dobę, każdego dnia roboczego.

 

Którą wersje wybrać?

Cztery wersje programu BarTender umożliwiają łatwą aktualizację systemu w miarę rozwoju działalności, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i konieczności nabywania produktów dodatkowych.

Basic Professional
 • Projektowanie i drukowanie etykiet, kart, kart magnetycznych i innych.
 • Optymalizacja szybkości drukowania do każdej drukarki lub urządzenia do oznaczania.
 • Projektowanie formularzy wprowadzania danych, oferujących walidację i akceptację danych w czasie drukowania przy użyciu klawiatury lub skanera kodów kreskowych.

Licencje w zależności od liczby komputerów PC

Wszystkie funkcje wersji Basic oraz:

 • Odczyt danych z plików CSV, baz danych i programu Excel. Łatwe wyszukiwanie i wybieranie rekordów do drukowania.
 • Kodowanie etykiet RFID.

Licencje w zależności od liczby komputerów PC

Automation Enterprise Automation

Wszystkie funkcje wersji Professional oraz:

 • Automatyczne drukowanie z dowolnego systemu operacyjnego, system lub urządzeniu w odpowiedzi na transakcje danych i żądania SDK.
 • Projektowanie z wykorzystaniem szablonów Intelligent TemplatesTM w celu ograniczenia czynności konserwacyjnych.
 • Zabezpieczenie środowiska drukowania przy użyciu użytkowników i ról grup.
 • Monitorowanie stanu drukowania w czasie rzeczywistym i wyświetlanie szczegółowej historii użycia systemu.

Licencje w zależności od liczby drukarek

Wszystkie funkcje wersji Automation oraz:

 • Druk automatyczny w odpowiedzi na komunikację z interfejsu API usług sieciowych albo protokołu TCP/IP.
 • Integracja z systemami SAP i Oracle.
 • Wykorzystanie centralnego systemu zarządzania, drukowania z poziomu przeglądarki, centralnego przechowywania szablonów z kontrolą wersji, obsługi podpisu elektronicznego, pełnego sterowania za pomocą SDK, kodowania kart inteligentnych i wielu innych.

Licencje w zależności od liczby drukarek

 

WERSJA  B P A EA
CECHY OGÓLNE
Licencjonowanie w oparciu o liczbę drukarek        
Licencjonowanie w oparciu o liczbę komputerów        
Bezpłatna pomoc techniczna dla prawidłowo zarejestrowanych użytkowników
Pomoc kontekstowa bazująca na HTML
Interfejs użytkownika przetłumaczony na ponad 20 języków
APLIKACJE TOWARZYSZĄCE
Integration Builder tworzy interfejsy integracji, pozwalające na sterowanie programem BarTender z innych programów      o  
Administration Console oferuje pojedynczy punkt kontroli bezpieczeństwa, zarządzania integracjami, monitorowania usług związanych z programem BarTender i zarządzania systemową bazą danych BarTender     o
Printer Maestro administruje drukarkami i kolejkami wydruku w sieci     o
Librarian kontroluje dostęp, steruje sposobem pracy oraz śledzi wersje dokumentów BarTender i plików pokrewnych zapisanych w zabezpieczonej bazie danych      
History Explorer wyświetla rejestry zapisane w systemowej bazie danych BarTender    
Reprint Console umożliwia ponowne drukowanie wcześniej drukowanych zadań    
Print Station oferuje prosty interfejs "za jednym kliknięciem" do wybierania i drukowania dokumentów BarTender
Batch Maker umożliwia definiowanie i drukowanie "wsadów" złożonych z wielu formatów etykiet  
Print Portal oferuje intuicyjny interfejs na bazie przeglądarki, służący do wybierania i drukowania dokumentów BarTender, z obsługą tabletów i smartfonów oraz możliwością drukowania z chmury      
TWORZENIE SZABLONÓW
Prawdziwy tryb WYSIWYG projektowania szablonów
Kreator nowego dokumentu gwarantuje prawidłowy wybór drukarki i umożliwia uzyskanie maksymalnej prędkości drukowania
Projektowanie i drukowanie dwustronne ("dupleks")
Tworzenie wszystkich obiektów, w tym tekstu, kodów kreskowych, linii, pól, kształtów i obrazów graficznych poprzez wskazanie i kliknięcie  
Uproszczenie konwersji ze starszych systemów poprzez import i rozjaśnianie zdjęć starych etykiet, kart lub znaczników do użycia jako pomoc w projektowaniu
Nieograniczona liczba operacji cofania/ponawiania
Zmiana rozmiaru i położenia obiektów za pomocą wybranej metody: Mysz, klawisze strzałek, wpisywanie wartości
Funkcje do automatycznego wyrównywania wielu obiektów
Intelligent TemplatesTM: Umieść obiekty na osobnych, blokowanych warstwach w celu drukowania warunkowego i bezpieczeństwa edycji; za pomocą rozwiązań programowych obiekty szablonów można zmodyfikować w czasie zadań drukowania    
Obracanie linii, kształtów, tekstu i grafiki o jedną dziesiątą stopnia
Funkcje "Przesuń na wierzch" i "Przesuń pod spód"
Grupuj i rozgrupuj wiele obiektów
Widok bazy danych na żywo w obszarze obiektów i projektowania szablonu  
Eksport kodów kreskowych do innych programów
Obsługa pełnego koloru, wzoru i gradientu dla wszystkich obiektów szablonów
Opcjonalne automatyczne krawędzie tekstu, kodów kreskowych i grafiki
Połączenie wielu obiektów szablonów w komponenty wielokrotnego użytku
Biblioteka "gotowych do druku" etykiet, kart i szablonów znaczników
Widok miniatur zapisanych dokumentów BarTender widoczny zarówno w programie BarTender, jak i w Eksploratorze systemu Windows
Jednostki metryczne i anglosaskie
TEKST
Obsługa różnorodnych czcionek: Czcionki OpenType, TrueType, Adobe, PostScript, pobierane i fabrycznie zainstalowane w drukarce
Edycja i wymiarowanie tekstu na ekranie
Wydajne formatowanie Rich Text za pomocą edytora ekranowego WYSIWYG  
Rozciąganie tekstu w poziomie lub w pionie
Automatyczne zmienianie rozmiaru tekstu w locie, aby zmieścił się na określonej wysokości i szerokości  
Formatowanie paragrafu: Wiele metod wyrównania, kontroli odstępów między wierszami, wcięć i odstępów między paragrafami
Kerning i kontrola odstępów między znakami
Obrysy czcionek
Tekst w łuku i okręgu  
Tabulatory definiowane przez użytkownika
Drukowanie białego tekstu na czarnym tle (określane jednym kliknięciem myszy)
Obsługa formatów RTF, HTML i XAML  
KODY KRESKOWE
Szereg 1- i 2-wymiarowych symboli
Obszerna biblioteka formatów kodów kreskowych będących standardem w branży
Możliwość wyświetlania znaków rozpoczęcia/zakończenia
Zmienna i nieograniczona szerokość i wysokość
Minimalna szerokość ograniczona jedynie rozdzielczością drukarki
Kreator źródła danych identyfikatora aplikacji GS1 (wcześniej UCC/EAN)
Możliwość automatycznego określania cyfry kontrolnej
Sekwencyjnie numerowane kody kreskowe
Umieszczanie "czytelnego" tekstu w dowolnym punkcie względem kodów kreskowych
Dostosowywany szablon "czytelnych" znaków
Niezależne ukrywanie lub wyświetlanie znaków z różnych pól podrzędnych
GRAFIKA, OBRAZY I SYMBOLE
Rysowanie linii, okręgów, elips, prostokątów, zaokrąglonych prostokątów, trójkątów, wielokątów, strzałek, łyków, gwiazd i wielu innych kształtów
Wiele stylów linii zakreskowanych i linii złożonych
Opcje wypełniania linii i kształtów obejmują jednolity kolor, wielopunktowy gradient, wzór i mapę bitową
Import ponad 70 formatów graficznych, w tym BMP, DCX, DIB, DXF, EPS, GIF, IMG, JPG, PCX, PNG, TGA, TIF, WMF, WPG i innych
Zintegrowane wyszukiwanie i importowanie klipartów online
Obsługa TWAIN i WIA dla skanerów obrazów i aparatów
Podstawowe przetwarzanie obrazu: Możliwość dostosowania jasności, kontrastu, nasycenia, odcienia, ostrości, wygładzania, przycinania i inne  
Biblioteki czcionek branżowych symboli graficznych
Powiązane grafiki pozwalają na dynamiczną zmianę grafiki zewnętrznej  
Określanie obrazów i koloru tła dla szablonów
DRUKOWANIE
Obsługa ponad 4 000 branżowych drukarek
Sterowniki dla systemu Windows mogą być używane przez inne programy
Sterowniki Seagull z monitorem stanu wyświetlają stan drukarki w standardowym buforze systemu Windows
Projektowanie i drukowanie dwustronne ("dupleks")
Niestandardowe szablony strony, w tym drukowanie poza etykietą w przypadku druku wielu stron (na przykład w celu uwzględnienia numeru strony)  
Wiele szablonów na dokument
Zintegrowane szablony separatora zadania  
Batch Maker umożliwia definiowanie i drukowanie "wsadów" złożonych z wielu formatów etykiet  
Print Station obsługuje wybieranie i drukowanie dokumentów poprzez jedno kliknięcie
Warunkowe drukowanie szablonów    
Eksportowanie szablonu kodu drukarki do drukarek obsługujących XML    
Zaawansowany podgląd wydruku na ekranie
Zaawansowane sterowanie obcinakiem  
Ustawienie pozycji na stronie dla częściowo użytych etykiet, kart lub znaczników
Obsługuje kody kreskowe, numery seryjne, godzinę, datę i kopie w drukarce
Optymalizacja szybkości wykorzystuje ponownie powtarzające się dane zamiast ponownego ich wysyłania
Obsługa drukarek lokalnych i sieciowych
Jakość drukowania można ustawić z klawiatury lub w źródle danych  
DRUKOWANIE KART I KODOWANIE
Przechwytywanie obrazu w czasie drukowania, obsługa kamer internetowych WIA i VFW
Automatyczne wykrywanie twarzy i przycinanie      
Kodowanie paska magnetycznego
Kodowanie inteligentnych kart (zarówno dotykowych, jak i bezdotykowych)      
SERIALIZACJA
Podstawowa serializacja: Numeryczne (podstawa 10), alfabetyczne (podstawa 26) i połączone numeryczne i alfabetyczne sekwencje ze zwiększaniem/zmniejszaniem o dowolną wartość
Zaawansowana serializacja: Serializacja alfanumeryczna (podstawa 36), szesnastkowa (podstawa 16) i o niestandardowej podstawie
Oddzielne opcje postępowania przy przekroczeniu zakresu i resetowanie wartości
Serializacja na stronę lub na zadanie; resetowanie liczników, gdy godzina lub data ulegnie zmianie
Serializacja, gdy źródło danych lub pole ulegnie zmianie; resetowanie liczników dla zmiany każdego rekordu bazy danych lub pola  
Zachowanie lub rozszerzanie długości pola przy przekroczeniu zakresu
UZYSKIWANIE DANYCH
Formularze wprowadzania danych w czasie drukowania do danych z klawiatury i skanera kodów kreskowych
Współdzielenie globalnych pól danych ze wszystkimi dokumentami korzystającymi z tej samej systemowej bazy danych    
Obsługa bazy danych za pomocą sterowników ADO.NET tak, by łączyły się z bazą danych    
Obsługa Microsoft OLE DB i ODBC, w tym sterowniki dla: Access, AS/400, Btrieve, dBase, Excel, Informix, Interbase, MySQL, Oracle, Pervasive.SQL, PostgreSQL, Progress, SQL Server, Sybase i innych  
Odczytywanie plików Excel  
Odczytywanie plików tekstowych ASCII i Unicode (rozdzielanie cudzysłowem i przecinkiem, o stałej szerokości pól i ze zdefiniowanym przez użytkownika separatorem)  
Interfejs certyfikowany przez SAP dla dokumentów AII (Auto ID Infrastructure) XML      
Odczytywanie danych z SAP IDocs    
Interfejs certyfikowany przez Oracle dla żądań druku XML      
Łączenie danych metodą "przeciągnij i upuść"  
Wszechstronny dostęp do danych w wielu tabelach  
Importowanie zmiennej grafiki z baz danych  
Kreator kwerendy danych i asystent niestandardowych kwerend SQL  
Indywidualne wybieranie rekordów w czasie drukowania  
Dane z wagi obsługiwanej przez formularze wprowadzania danych    
PRZETWARZANIE DANYCH
Pełna systemowa obsługa Unicode (nazwy pól, pliki, serwery, drukarki itd.)
Skrypty Visual Basic do niestandardowego przetwarzania danych  
Edytor skryptów Visual Basic do uproszczonej implementacji, dostępu i nawigacji po niestandardowym kodzie   o
Skrypty Visual Basic do obsługi zdarzeń otwierania, zamykania, zapisywania i drukowania dokumentów    
Funkcja wyszukiwania i zamieniania w czasie drukowania  
Definiowane przez użytkownika minimalne i maksymalne długości pól
Użycie i/lub wykluczenie wybranych fragmentów pól bazy danych  
Dostosowane filtry wprowadzania danych i kontrola błędów  
Niestandardowa konfiguracja obsługi poszczególnych komunikatów i ostrzeżeń    
Łączenie wielu źródeł danych w obiekcie szablonu
Wpisywanie danych z klawiatury, użycie godziny i daty (z komputera PC lub drukarki)
Łatwe wprowadzanie specjalnych i "niedrukowanych" znaków sterujących
Udostępniane pola danych
Obsługa typu danych, w tym: tekstu, daty, godziny, liczby, waluty, wartości procentowej i ułamka
STANDARDOWA INTEGRACJA
Możliwość uruchomienia jako aplikacji "w tle"    
Sterowanie z innych programów za pomocą ActiveX    
Sterowanie z innych programów za pomocą wiersza polecenia    
Wykrywa przychodzące dane, a następnie rozpoczyna zadania drukowania i rejestruje wyniki     o
Określanie zarówno dokumentu BarTender, jak i danych do druku z innych programów    
Automatyczny wybór drukarki    
Rejestrowanie w pliku: Błędów i zdarzeń  
Rejestrowanie w bazie danych: Błędów i zdarzeń, a także szczegółów zadań drukowania programu BarTender    
Niestandardowe wiadomości e-mail o błędach, zdarzeniach i stanie    
Eksportowanie szablonów kodu drukarki dla SAPscript-ITF, klawiatur, drukarek akceptujących XML i inne    
ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO SYSTEMU
Administration Console zarządza pozwoleniami użytkowników i koduje dokumenty    
Administration Console obsługuje podpisy elektroniczne i rejestruje żądania pozwolenia    
Blokowanie dokumentów hasłami    
Blokowanie programu BarTender w trybie "tylko do druku" chronionym hasłem     o
History Explorer umożliwia przeprowadzanie kontroli poprzednich zadań drukowania i innych zdarzeń    
Rejestrowanie obrazów wszystkich wydruków    
Rejestrowanie numeru rewizji oraz opisów zmian w pliku dokumentu  
Librarian zarządza publikowaniem dokumentów, śledzeniem zmian oraz wycofywaniem w zabezpieczonej bazie danych    
INTEGRACJA ZAAWANSOWANA
Certyfikat SAP dla integracji z AII      
Odczytywanie danych z SAP IDocs    
Certyfikat Oracle dla WMS i MSCA      
Integracja z Oracle XML za pomocą gniazd TCP/IP      
Obsługa zdarzeń IBM WebSphere Sensor      
Przetwarza wyzwalacze w postaci plików, wiadomości e-mail oraz przez port szeregowy    
Obsługuje wyzwalacze TCP/IP i transmisję danych      
Optymalizuje odbieranie, uruchamianie i monitorowanie nowych zadań drukowania bez oczekiwania na zakończenie istniejących zadań      
Może zwrócić odpowiedź ze stanem XML jako plik lub przez port TCP/IP      
Dostępny jest szczegółowy stan zadania drukowania dla innych programów korzystających z ActiveX      
Pakiet .NET SDK do sterowania jedną instancją programu BarTender jednocześnie. (dołączono przykłady C# i VB.NET)    
Pakiet .NET SDK do sterowania wieloma instancjami programu BarTender jednocześnie      
Pakiet .NET SDK dla systemowej bazy danych BarTender umożliwia automatyczne przeglądanie i ponowne drukowanie wcześniejszych zadań drukowania    
Pakiet .NET SDK dla programu Librarian umożliwia automatyczne dodawanie, usuwanie, zmianę nazwy, wpisywanie i wypisywanie plików itd.      
Aplikacja próbna ASP.NET do drukowania z przeglądarki internetowej z możliwością dostosowania      
Automatyczna konwersja różnych formatów XML za pomocą arkuszy stylów XSL      
Skrypty poleceń BarTender XML przyspieszają automatyzację i upraszczają zdalne sterowanie      
OBSŁUGA RFID
W pełni funkcjonalne obiekty rodzime RFID  
Typy znaczników Encode EPC Gen2, EPC Class 1, ISO 18000-6b, ISO 15693, Tag-It, I-CODE, TagSys, My-d i Picotag  
Obsługuje DoD, Wal-Mart i inne formaty danych EPC, w tym SGTIN, SSCC, GIAI, GID, GRAI, SGLN  
Obsługa wielu jedno- i dwubajtowych stron kodowych, w tym języków azjatyckich, UTF-8 i UTF-16  
Możliwość duplikowania tekstowej lub szesnastkowej reprezentacji danych znacznika RFID w postaci tekstu i kodu kreskowego  
Obsługa opcjonalnej ochrony przed zapisem  
Obsługa segmentu i bloku startowego, w tym zapisywania do wielu bloków  
Możliwość konfigurowania opcji RFID drukarki (np. przesunięcia transpondera i maksymalnej liczby ponowień)  
Wyświetlanie anteny, chipu i podłoża na etykiecie. Wybór zdefiniowanych lub określanie niestandardowych map bitowych anteny  
ZARZĄDZANIE DRUKIEM W FIRIMIE
Optymalizacja żądań wielu etykiet od szeregu użytkowników sieciowych do jednego lub kilku serwerów    
Drukowanie przez sieć w oparciu o wyszukiwarkę i drukowanie z Internetu      
Obsługa serwerów klastrowych Windows      
Reprint Console umożliwia wyszukiwanie i ponowne drukowanie wcześniejszych zadań    
Konfiguruje zabezpieczenia, bufor i inne ustawienia wybranego sterownika dla wielu drukarek jednocześnie    
Printer Maestro wyświetla stan wszystkich zadań drukowania systemu Windows w jednym oknie    
Printer Maestro śledzi użycie nośnika w drukarce i magazyn części drukarki. Generuje ostrzeżenia niestandardowe.      
Logowanie zdarzeń drukarki w przypadku zadań drukowania systemu Windows oprócz pochodzących z programu BarTender      
Określ niestandardowe ostrzeżenia dla zdarzeń drukarki i niskich poziomów magazynu      

♦ Obsłuje współdzieloną, centralną bazę danych
◊ Obsługuje wyłącznie lokalną bazę danych
▲ Obsługuje wszystkie drukarki i zadania drukowania w sieci
∆ Działa tylko w przypadku drukarek lokalnych i sieciowych (oraz zadań drukowania, które mają sterowniki zainstalowane na lokalnym komputerze

Ponad 4000 sterowników drukarek dla systemu Windows

Firma Seagull Scientific to największy na świecie producent specjalizowanych sterowników drukarek. Niniejsza strona pobierania zawiera:

 • Sterowniki drukarek termicznych
 • Sterowniki drukarek do kart
 • Sterowniki dla systemów drukowania i nanoszenia
 • Sterowniki koderów produktów
 • Sterowniki systemów termicznego nadruku transferowego
 • Sterowniki drukarek do etykiet
 • Specjalne sterowniki drukarek atramentowych
 • Sterowniki systemów oznakowania i kodowania przemysłowego
 • Sterowniki koderów skrzynek
 • Sterowniki drukarek RFID


Obsługa kodów kreskowych

Zawiera ponad 400 wstępnie sformatowanych, gotowych do użycia elementów kodów kreskowych, bazujących na 95 symbolach kodów kreskowych oraz kilkunastu standardach kodów kreskowych. Zawiera również duża liczbę przykładowych projektów etykiet zgodności.

Symbole liniowych kodów kreskowych

 • Codabar
 • Code 39 (pełny ASCII i zwykły)
 • Code 93
 • Code 128
 • EAN-8
 • EAN-13 (z i bez 2 i 5 cyfr dodatkowych)
 • GS1-128
 • GS1 DataBar (wcześniej RSS, wszystkie cztery nieukładane warianty)
 • Interleaved 2-of-5
 • ITF-14
 • JAN-8
 • JAN-13 (z i bez 2 i 5 cyfr dodatkowych)
 • MSI Plessey
 • RSS (patrz GS1 DataBar)
 • Telepen
 • Trioptic
 • UPC-A (z i bez 2 i 5 cyfr dodatkowych)
 • UPC-E (z i bez 2 i 5 cyfr dodatkowych)


Symbole 2D, macierzy i symboli układanych

 • Aztec Code
 • Data Matrix
 • GS1 Composite (13 wariantów)
 • GS1 DataBar (wcześniej RSS
 • 3 warianty układane)
 • GS1 DataMatrix
 • GS1 QR
 • MaxiCode
 • Micro QR Code
 • MicroPDF417
 • PDF417
 • QR Code
 • RSS (patrz GS1 DataBar)
 • iQR


Kod kreskowy pocztowy i wysyłkowy

 • Australia Post
 • Canadian Customs
 • Japanese Post
 • KIX Code
 • Royal Mail
 • UPS MaxiCode
 • USPS Intelligent Mail
 • USPS Planet
 • USPS Postnet

 

Standardy kodów kreskowych

 • GS1 Kupony
 • GS1 Dystrybucja
 • GS1 Aplikacje ogólne
 • GS1 Służba zdrowia – Niedetaliczny
 • GS1 Służba zdrowia – Detaliczny
 • GS1 Farmaceutyczne
 • GS1 Detaliczny – Dystrybucja ogólna
 • GS1 Detaliczny – Nie do dystrybucji ogólnej
 • HIBC (podstawowy i pomocniczy)
 • ISBT
 • TLC (39 i MicroPDF417)
 • DUN
 • Numer referencyjny UPS
 • Za pomocą programu BarTender możesz projektować kody kreskowe dla praktycznie każdego innego standardu.

 

Standardy etykiet

 • AIAG
 • Caterpillar
 • DoD
 • GHS
 • GM 1724-A
 • HIBC
 • MIL 129 i 1189B (LOGMARS)
 • ODETTE
 • Oracle WMS
 • Sears
 • Wal-Mart
 • SAP AII
 • SSCC
 • TLC
 • UPS
 • USPS (obejmuje FIM A i FIM C).
 • Za pomocą programu BarTender możesz również projektować etykiety dla praktycznie każdego innego standardu.

 

Standardy formatu danych
Koduj tekst przy użyciu praktycznie każdego formatu danych, w tym Unicode, ASCII, Western, Japanese, Chinese lub każdego innego kodowania znaków, w tym formatów niestandardowych. Zdefiniowane wstępnie elementy kodu kreskowego również obsługują następujące standardy:

 • GTIN-8 (dla elementów EAN-8, JAN-8 i UPC-E)
 • GTIN-12 (dla elementów UPC-A)
 • GTIN-13 (dla elementów EAN-13 i JAN-13)
 • GTIN-14 (wcześniej EAN-14 i SCC-14; dla elementów GS1 korzystających z identyfikatora aplikacji (01), dla elementów GS1 DataBar i dla elementów ITF-14)
 • SCC-18 (dla elementów kodu kreskowego GS1 korzystających z identyfikatora aplikacji (00))

 

 

Typy znaczników RFID i formatów danych

Typy znaczników EPC Gen2, EPC Class 1, ISO 18000-6b, ISO 15693, Tag-It, I-CODE, TagSys, My-d i Picotag. Obsługiwane są wszystkie formaty danych EPC, w tym DoD, Wal-Mart, SGTIN, SSCC, GIAI, GID, GRAI, SGLN i inne. (Uwaga: RFID nie jest obsługiwany w wersji Basic.)

 

Wymagania systemowe i zgodność

System operacyjny

 • Windows 10, 8.1, 8, 7 i Vista.
 • Windows Server 2016, Server 2012 i 2012 R2, Server 2008 i 2008 R2.
 • Zawiera wersje 32-bitowe i 64-bitowe (x64).

Dysk twardy i pamięć (minimalne)

 • Wersje Basic i Professional (32-bitowe)
  • 1 GB RAM
  • 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 • Wersje Basic i Professional (64-bitowe)
  • 2 GB RAM
  • 3 GB wolnego miejsca na dysku twardym
 • Wersje Automation i Enterprise Automation (32-bitowe)
  • 4 GB RAM
  • 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym (aby zapewnić niezbędne miejsce na dzienniki)
 • Wersje Automation i Enterprise Automation (64-bitowe)
  • 8 GB RAM
  • 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym (aby zapewnić niezbędne miejsce na dzienniki)

Rozdzielczość ekranu (zalecana)
1024 x 768 lub wyższa

.NET Framework
Wymagany jest pakiet .NET Framework 4.0. Instalator programu BarTender automatycznie zainstaluje wymagane komponenty .NET Framework.

Opcjonalna baza danych
Logowanie zadań drukowania i komunikatów zdarzeń wymaga oprogramowania

 • Microsoft SQL Server 2005 Express lub nowszej wersji (Microsoft SQL Server 2012 Express dostarczane z programem BarTender) lub
 • Microsoft SQL Server 2005 lub nowszej wersji (kupowane od dostawcy bazy danych)


Wsparcie językowe

Międzynarodowe wersje mogą przełączać interfejs użytkownika na żądanie pomiędzy 23 językami: angielskim, chińskim (uproszczonym i tradycyjnym), czeskim, duńskim, fińskim, francuskim, greckim, hiszpańskim, holenderskim, japońskim, koreańskim, niemieckim, norweskim, polskim, portugalskim (europejskim i brazylijskim), rosyjskim, szwedzkim, tajskim, tureckim, węgierskim i włoskim.